Hľadáte dobrých programátorov? Toto na nich funguje

Marek Gerčák

Marek Gerčák

Vyštudoval som odbor psychológia na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave so zameraním na poradenskú a klinickú psychológiu. V HR pôsobím viac ako 5 rokov a zameriavam sa na obsadzovanie pozícii špecialistov a manažérov v oblasti IT/Telco. Aktuálne pôsobím ako recruiter v jednej z bankových skupín. Pri mojej práci mi pomáhajú nielen poznatky z oblasti poradenstva a diagnostiky, ale aj rozvaha, ktorú ma naučilo štúdium jogy.

2 komentáre

 1. Karol píše:

  Pridal by som aj dalsi bod, uvedte minimalne platovy interval, kde sa ponuka hybe, usetri to cas recruiterovi aj kandidatovi, ak sa ich predstavy nestretavaju. Recruiteri si casto myslia, ze staci kandidata dostat ku nim na pohovor a ak je vhodny na poziciu, ktoru obsadzuju, tak na plat ho uz nejako „ukecaju“. Casto je to vsak obojstranna strata casu…

  • Marek Gerčák Marek Gerčák píše:

   Plat sa zvyčajne neuvádza z viacerých dôvodov – http://hladacipokladov.sk/preco-sa-na-slovensku-nepise-do-inzeratov-plat. No najčastejším je, že je variabilný a firma nestanovila presne, kde sa pohybujeme. V prípade IT kandidátov vedia firmy čiastočne flexibilne budget nastaviť štandardom na trhu. Taktiež IT firmy majú viacero zaujímavých benefitov, z ktorých sú mnohé v očiach kandidáta natoľko cenné, že svoje očakávania kandidát upraví smerom nadol.
   Samozrejme stretnutie vždy vnímame ako prínosné, máme možnosť detailne nahliadnuť do skúseností a očakávaní kandidáta, bližšie ho spoznať. V budúcnosti ho tak osloviť s ponukou, ktorá viac zodpovedá jeho profilu a očakávaniam. Vzhľadom k dynamickosti IT trhu, zaujímavá ponuku sa otvorí štandardne do niekoľkých týždňov. V takom prípade, keď už sme kandidáta pred časom stretli, tak novú ponuku riešime cez telefón.

Pridaj komentár

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE