Prečo sa na Slovensku nepíše do inzerátov plat

Martina Pfundtnerová

Martina Pfundtnerová

V tíme SYNERGIE Slovakia pôsobím ako Division Manager. Stanovujem priority projektov, radím kolegom, kde nájsť tie najlepšie talenty, vediem interné tréningy a vyberám nových členov tímu. Na mojej práci ma najviac baví jej dynamika, rôznorodosť, práca s tímom a hľadanie synergií medzi záujmami našich klientov a kandidátov. Najlepšie si oddýchnem pri dobrej hudbe, športe a na cestách počas spoznávania cudzích krajín.

6 komentárov

  1. U mňa, ak firma neuvedie plat od-do, už viem, že im ide o šetrenie na zamestnancovi, špekulácie nekalé, ani sa neunúvam poslať životopis,n musí poznať svoju cenu, to by som sa teda nachodila zbytočne na takéto ponuky a výsluchy na pohovore, akoby mali prijať generálneho, no a na konci Vám šplechnú takú mzdu, že Vás prejde chuť si hľadať prácu minimálne na mesiac.

  2. Thorr píše:

    Slovenský HR=podvodník , špekulant, unterwaserman… NA takychto myslel už aj zakonník prace a od 70tich rokoch v § 119 pojednava o rovnakej odmeme za rovnaku pracu alebo pracu rovnakej hodnoty. Ak by do inzeratu dany udaj uviedli určite by to len prospelo ich dobremu menu. Ak firma obsadzuje miesto ktore už ma zavedene tak predsajasne musi vediet kolko sa na danej pozícii zaraba. Ak ani pri novo vytvorenom mieste nie je schopna vopred predpokladat prijem zaujemca tak je to to neba volajuca nechopnost ekonoma ktory predsa musi vediet v akych objemoch ma čo naplanovane…..ale ked treba natrčit ruku na štatne dotacie tak maju všetko na halier zratane naši ekonomovia.

  3. Topper Harley píše:

    Zamestnavatel napr.vo Velkej Britanie,vzdy uvadza plat ci uz hodinovy alebo rocny, Len si to pozrite AK viete trochu anglicky na webe.
    Na Slovensku velmi malo inzeratov ma vysku platu.
    Pretoze nie su cestny, je to hanba,ale taky sme narod.

    • Martina Pfundtnerová Martina Pfundtnerová píše:

      Dobrý deň, žiaľ, u nás na Slovensku je plat celkovo tabu témou, tieto informácie ľudia neradi zdieľajú so svojimi kolegami/kamarátmi. Ako som písala v blogu, osobne si myslím, že je to škoda – aj pre firmy aj pre uchádzačov. Verím však, že časom sa situácia zmení a budeme môcť transparentne komunikovať ponúkaný plat na obsadzovaných pozíciách.

  4. Peter píše:

    Ja som nedávno riešil problém práve v spojení s pracovnou ponukou, kde nebol uvedený nástupný plat.

    Komplikáciou bolo aj to, že išlo o môj prvý pohovor na danú pozíciu a ja som nemal veľmi predstavu koľko si vypýtať pri otázky typu: „Aký je Váš očakávaný plat?“ Určite som nechcel túto sumu prestreliť, ale ešte dôležitejšie bolo nepodceniť seba a svoje schopnosti.

    V tejto situácii mi veľmi pomohla rada, ktorú spomínate v článku. Využil som dáta z aplikácie Platy.sk (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paylab.app) takže na pohovor som nemusel ísť úplne s nejasnou predstavou o tom koľko si môžem vypýtať.

    Ako aj spomína autorka Martina Pfundtnerová – platy sú žiaľ na Slovensku tabu a ľudia neradi zdieľajú tieto informácie. V takom prípade sa práve anonymné prieskumy, ako spomínam vyššie, veľmi hodia.

    • Martina Pfundtnerová Martina Pfundtnerová píše:

      Dobrý deň Peter, ďakujem za Váš komentár. Som rada, že môj blog Vám pomohol aj v praxi pri hľadaní práce. Želám veľa úspechov.

Pridaj komentár

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE