Denník mamičky: teória v praxi alebo ako sa pripraviť na pohovor po niekoľkoročnej pracovnej pauze

Mária Miškeová

Mária Miškeová

Pôsobím ako senior konzultantka v SYNERGIE Slovakia, kde hľadám "poklady", teda kvalitných a skúsených kandidátov pre našich klientov. Každý vie, že práca s ľuďmi je vyčerpávajúca. Mne pomáha dobíjať baterky kreatívna aktivita. Nožničky, pastelky, lepidlo, a k tomu anglický film ako podmaz, aby som nevypadla z cviku.

2 komentáre

 1. Peter píše:

  No tento článok vôbec neadresuje ako si mamičky majú pripraviť odpovede po, v danom príklade 7 rokov, bez práce. Inak to je štandardný proces prípravy na pohovor.

  PS: zaujali má osobné otázky typu či plánuje ďalšie dieťa alebo ako často je choré. Prečo? Lebo v mnohých západných krajinách tieto otázky spadajú pod diskriminačné a záujemca sa môže obrátiť na ‚úrad práce‘ a žiadať spravodlivosť čo môže znamenať pokutu pre firmu.

  • Mária Mária píše:

   Dobrý deň Peter,
   áno, v podstate sa jedná o takmer štandardný návod na prípravu na pohovor. Avšak, pri písaní tohto blogu som vychádzala z osobnej skúsenosti, keď som videla, že po siedmich rokoch na rodičovskej je užitočné si niektoré veci týkajúce sa prípravy, zopakovať.
   Kvôli rozsahu blogu síce nie je možné ísť vo všetkých oblastiach do detailov, preto ale odkazujem v texte na ďalšie tri blogy, v ktorých sme v minulosti rozoberali načrtnuté témy detailnejšie.
   Čo sa týka osobných otázok, áno, aj u nás patrí táto kategória medzi zakázané otázky. Žiaľ napriek tomu sa na pohovoroch niekedy objavujú. Preto je dobré pripraviť sa vopred aj na takéto situácie a už je potom na vás, ako to budete riešiť, respektíve či budete mať vôbec záujem pracovať v takej firme.
   Mária

Pridaj komentár

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE