Ako osloviť šikovných ľudí do malých firiem a startupov

Barbara Ostrochovská

Barbara Ostrochovská

Viac ako 3 roky som sa ako konzultantka v SYNERGIE stretávala s IT developermi, analytikmi a projekťákmi. Momentálne sa starám o čo najlepší "customer experience" našich kandidátov a klientov na Slovensku a v Českej republike. Som absolventkou informačných štúdií na Filozofickej fakulte UK. Moju povinnú výbavu tvorí čítačka kníh, tablet a „jablkový“ mobilný telefón.

4 komentáre

  1. Peter Povazan píše:

    Vyborny clanok a namet. Prajem si, aby to tak fungovalo. Vsetkym Startupistom prajem uprimne vela odvahy, vytrvalosti a nakoniec i uspech.

  2. Barbara Kotlárová Barbara Kotlárová píše:

    Ďakujem za feedback. Verím, že aj ďalšie témy, ktoré pre blog aktuálne pripravujeme spolu s ďalšími autormi, budú rovnako zaujímavé. Ak máte prípadne tip na tému, ktorú by sme mohli spracovať, budeme radi, ak nám dáte vedieť (či už sem do komentára alebo na blog@hladacipokladov.sk).

  3. Boris píše:

    Čo ale ak som človek, ktorý má nápady, no prakticky na všetko si potrebuje niekoho nájsť (programovanie, dizajn, právne záležitosti a podobne)? Vystupuje tu typická otázka a strach z toho, že mi môj nápad veľmi rýchlo preberú, keďže na rozdiel odo mňa, oni môžu v ňom napredovať aj sami, no ja nie? Ako v takomto prípade postupovať?

    • Barbara Kotlárová Barbara Kotlárová píše:

      Dobrý deň Boris, chápem, že z toho máte obavy. Z mojich skúsenosti sa však developeri, dizajnéri a podobní špecialisti chcú jednoducho venovať tomu, v čom sú oni najlepší – a to programovaniu a dizajnovaniu :) Často nemajú záujem a ani ambíciu riešiť tie veci okolo ako financie, stratégiu, obchod alebo celkové organizačné zabezpečenie, ktoré sú pre nich stratou času (samozrejme, ako vo všetkom, sú aj výnimky…).
      Preto je toto otázka aj na niekoho s právnym vzdelaním, keďže sú startupy, ktoré majú toto vyslovene ošetrené formálne dohodou/zmluvou.

Pridaj komentár

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE