Profesionálna slepota HRistu alebo na čo si dať pozor pri písaní vlastného životopisu

Mária Miškeová

Mária Miškeová

Pôsobím ako senior konzultantka v SYNERGIE Slovakia, kde hľadám "poklady", teda kvalitných a skúsených kandidátov pre našich klientov. Každý vie, že práca s ľuďmi je vyčerpávajúca. Mne pomáha dobíjať baterky kreatívna aktivita. Nožničky, pastelky, lepidlo, a k tomu anglický film ako podmaz, aby som nevypadla z cviku.

3 komentáre

 1. Adam Nemčík píše:

  Dobrý deň,
  Chcel by som sa informovať o určitých detailoch, vzhľadom na špecifickosť Slovenského / Českého pracovného prostredia.

  Aký je na Slovensku / Česku názor na použitie fotografie v životopise ?

  V zahraničí som sa stretol s názorom, že to môže viesť k diskriminácii. Pokiaľ viem v našich končinách sa fotka väčšinou vyžaduje.

  Do akej miery je vhodné ak si životopis spracujem v grafickom editore ako Photoshop / Gimp ? Tým sa pravdepodobne zníži jeho strojová čitateľnosť textu. A mohlo by ma to znevýhodniť.

  Napríklad ak ide napríklad o pozície projektového manažéra // kontrolóra kvality, kde by malo práve záležať na detailoch. Môže to mať nejakú výpovednú hodnotu ak sa s tým rád pohrám ? :)

  Vopred ďakujem za odpovede.

  • Mária Mária píše:

   Dobrý deň pán Nemčík,
   budem vychádzať zo skúseností, ktoré máme v Synergie.
   Zo všetkých spoločností, s ktorými ako agentúra pracujeme, len veľmi malé percento vyžaduje fotku v životopise. Teda skôr sa s tým nestretávam.
   Čo sa týka životopisov, každý jeden fyzicky čítame. Teda nevyužívame na to žiadnu automatizáciu. Preto ak si ju aj upravíte v nejakom programe, nebudete znevýhodnený.
   Ak Vás baví „šperkovať“ si CV, určite to nie je na škodu. Dôležité však je, aby životopis zostal prehľadný, ľahko čitateľný a samozrejme bez gramatických chýb. Nie je dobré, ak obsah zaniká v grafickej úprave.
   Snáď som odpovedala k spokojnosti.
   Majte príjemný deň.

  • Mária Mária píše:

   Ešte ma napadla jedna vec ohľadom čitateľnosti CV. Ak si k nám zašlete životopis, bude uložený do databázy, v rámci ktorej vyhľadávame podľa kľúčových slov a pokiaľ je životopis upravený vo Photoshope napríklad, môže sa stať, že ho nenájdeme. Preto je najlepšie zasielať CV bez zalomenia textu.

Pridaj komentár

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE