„Ach, ďalší teambuilding?!“ aneb Aktivity, ktoré váš tím naozaj stmelia

Martina Pfundtnerová

Martina Pfundtnerová

V tíme SYNERGIE Slovakia pôsobím ako Division Manager. Stanovujem priority projektov, radím kolegom, kde nájsť tie najlepšie talenty, vediem interné tréningy a vyberám nových členov tímu. Na mojej práci ma najviac baví jej dynamika, rôznorodosť, práca s tímom a hľadanie synergií medzi záujmami našich klientov a kandidátov. Najlepšie si oddýchnem pri dobrej hudbe, športe a na cestách počas spoznávania cudzích krajín.

3 komentáre

 1. Hana píše:

  Problémom teambuildingov je ich načasovanie najmä preto, že zasahujú do času osobného voľna. V zamestnaní trávime väčšinu času a pracujeme najmä „pre rodinu“ a preto, aby sme mohli uspokojiť vlastné potreby, či už materiálne alebo duševné. S najbližšími trávime kvôli vyťaženiu v práci najmenej času a „teambuilding“ by nakoniec viac potrebovala rodina. Treba prihliadať na vek a zázemie zamestnancov, ak nemáme v meste kde pracujeme rodinné väzby, môže byť čas strávený s kolegami aj po pracovnej dobe a počas víkendov vítaný. Inak je to, ak doma čaká žena na MD, starší alebo osamelí rodičia a pod. Jedno pozitívum (pre fi.) môže znamenať v rodine ale i pre individuálny rozvoj osobnosti (vlastné koníčky) negatívum.

  • Martina Pfundtnerová Martina Pfundtnerová píše:

   Ďakujem za podnetný komentár. V prípade voľby času a aktivít určite platí, že kľúčom pre úspešný teambuilding je najskôr preveriť si preferencie a očakávania samotných zamestnancov. V tomto smere neexistuje univerzálne najlepšie riešenie, a preto by každá spoločnosť mala zvoliť taký model, ktorý bude vyhovovať obom stranám.

 2. Peter píše:

  Zdravím,

  s kolegami radi sledujete motogp ( https://7sport.sk/motosport/kde-sledovat-motogp-nazivo/) – vedeli by ste nám odporučiť nejaké nápady, ktoré by skĺbili napríklad motokáry s nejakou aktivitou – je nás 12 chlapov a chýba nám v tomto trošku kreativity – nechceme zas skončiť len pri pivku v hospode.

Pridaj komentár

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE