Zásady recruitera: Neustály networking a budovanie vzťahov

Petra Kováčová

Petra Kováčová

Mám ukončené štúdium MBA so zameraním na obchod a manažment. V oblasti externého HR poradenstva a recruitingu pôsobím skoro 10 rokov. Do roku 2015 som bola partnerkou Synergie Slovakia a v súčasnosti som partnerkou Managers-Inc. V roku 2012 som získala v ramci RecruitRank 1. miesto v kategórii Konzultanti za najlepšie hodnotený výberový proces uchádzačmi na Profesia.sk.

2 komentáre

 1. Práca v HR píše:

  Dobry den pani Kováčová,

  chcem Vás poprosiť o radu. Rada by som pracovala v oblasti HR. Pracovala som v UK ako Team Leader, kde som mala na starosti – vyhľadávanie vhodných kandidátov, zaučovanie nových zamestnancov, organizovanie, motivovanie, školenie personálu, ale aj napriek tomu, že spĺňam ich podmienky, ktoré uvádzajú na inzeráte sa mi nikto neozýva. (Nereagujem na inzerát v ktorom chcú prax a VŠ, ktorú nemám) Som už s toho zúfala. Neviem, ako ich mám zaujať. Je to práca, ktorá ma môže napĺňať a v ktorej by som sa naozaj chcela rozvíjať. Môžete mi prosím Vás, ako odborníčka v tejto oblasti poradiť, ako ich mám zaujať?

  Ďakujem Vám

  Šidlovská

  • Petra Kováčová Petra Kováčová píše:

   Dobrý deň pani Šidlovská,

   Ďakujem za Váš dotaz. Osobne vidím veľké prepojenie medzi prácou team leadera a HR človeka. Aj práca v oblasti HR je veľmi spojená s ľuďmi a dá sa povedať, team leader robí do určitej miery aj prácu HRistu. Aby som Vám mohla lepšie poradiť, potrebovala by som detailnejšie poznať Váš profil a ako Vaše skúsenosti prezentujete. Je veľmi dôležité byť v prezentácii Vašich znalostí a schopností presvedčivá, ale hlavne predávať tie schopnosti, ktoré sú dôležité pre prácu v HR oblasti ako napríklad silná orientácia na ľudí, celkovo komunikačné a interpersonálne schopnosti, a iné ďalšie. Tiež záleží o aké HR pozície sa uchádzate. Ak ide o pozíciu HR Business Partnera, tam sa už hľadá určitá seniorita a to nielen v oblasti náborov, ale aj v strategickom a procesnom riadení HR procesov a oblasti ako takej. Ak sa jedná o podpornú rolu, tam je nevyhnutná silná orientácia nielen na ľudí, ale hlavne na procesnú a administratívnu operatívu. Takisto je dôležité vedieť aký máte prehľad o lokálnom trhu práce. Keď aktuálne prehľad nemáte, predajte skúsenosti zo zahraničia ako prínosné a výnimočné, ktoré viete zúžitkovať aj na Slovensku.
   Kľudne mi môžete poslať svoj profil a rada sa na to pozriem, prípadne sa s Vami stretnem, keď budete na Slovensku. Ja verím, že šikovných a motivovaných ľudí nie je nikdy dosť a preto aj Vy verte v svoje schopnosti a určite sa Vám podarí nájsť aj vhodná práca.

   S prianím príjemného dňa,

Pridaj komentár

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE