Odísť, či zostať? 4 signály, že máte zostať v súčasnej práci

Marek Gerčák

Marek Gerčák

Vyštudoval som odbor psychológia na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave so zameraním na poradenskú a klinickú psychológiu. V HR pôsobím viac ako 5 rokov a zameriavam sa na obsadzovanie pozícii špecialistov a manažérov v oblasti IT/Telco. Aktuálne pôsobím ako recruiter v jednej z bankových skupín. Pri mojej práci mi pomáhajú nielen poznatky z oblasti poradenstva a diagnostiky, ale aj rozvaha, ktorú ma naučilo štúdium jogy.

2 komentáre

 1. Hodvabnicka píše:

  Pracujem v nadnárodnej firme dve desaťročia prvá tretina bol nádherný čas a radosť pracovať po všetkých stránkach, prišla kríza nastal nátlak a reror sto krát horšie ako totalitný režim ale nik netušil že príde po uvoľnení pracovného trhu ešte niečo horšie. Apokalypsa ktorú spôsobuje tým ľudí ktorí stále taja skutočnosti pred vyšším vedením evidentne nezvládajú už nezvratnu katastrofalnu situáciu,zadávajú na ľudí ktorí ešte zotrvali je ich bohužiaľ máličko, kvalifikovaný pracovití a ludski pracovníci boli nepriamo vystvani z kolosu vydržalo z nich malé percento, až nadludske požiadavky ostatných nahrádzajú ľuďmi ktorí nemajú vôbec žiadne prác.návyky, slušnosť, respekt, a motivácia vôbec nie je stránkou týchto pracovníkov. Dejú sa veci ktoré s etikou nemajú nič spoločné. Nie je na koho sa obrátiť, postazovat, je to smutne nevladzeme je nám ľúto že na nadnarodnu spoločnosti ktorá mohla nádherné fungovať a boli sme hrdí že v nej pracujeme sa stala nadnárodná spoločnosť za jej meno sa teraz hanbím. A nevládzem už moje nadstavenie motivácia a hodnoty ktoré v živote sú prvoradé empatia, motivácia múdre vedenie riadenie sa obycajnym sedliackym rozumom tam ukazujú svoje protipoli tak som kvôli tomu že si seba a ľudí ktorých milujem,vážim som donutena dobrovoľne nedobrovoľne stiahnuť sa z tejto desivej situácia je mi to veľmi ľúto už neviem komu to povedat keď nik nepočúva preto ďakujem za spoveď.

  • Barbara Kotlárová Barbara Kotlárová píše:

   Dobrý deň, vediem blog Hľadači pokladov a zároveň som jednou z autoriek. V prvom rade ma veľmi ma mrzí, že vôbec musíte v práci čeliť situácii, ktorú vo svojom komentári popisujete. Firemná kultúra a celkovo “klíma” vo firme je veľmi citlivá záležitosť a aj pár nesprávnych rozhodnutí ju môže zásadne narušiť. Potom je už skutočne čas zvážiť, či Vám stojí za to ostať v takejto spoločnosti.

   Držím Vám palce a ešte raz ďakujem, že ste sa nám zdôverili vo svojom komentári.

Pridaj komentár

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE