Ako nespáliť za sebou mosty pri zrušení prijatej ponuky

Martina Pfundtnerová

Martina Pfundtnerová

V tíme SYNERGIE Slovakia pôsobím ako Division Manager. Stanovujem priority projektov, radím kolegom, kde nájsť tie najlepšie talenty, vediem interné tréningy a vyberám nových členov tímu. Na mojej práci ma najviac baví jej dynamika, rôznorodosť, práca s tímom a hľadanie synergií medzi záujmami našich klientov a kandidátov. Najlepšie si oddýchnem pri dobrej hudbe, športe a na cestách počas spoznávania cudzích krajín.

2 komentáre

 1. Michal píše:

  „…informácia o tom sa zachová aj do budúcnosti“
  Je nezakonne uchovavat informacie o klientoch dlhsiu dobu nez je nevyhnutne potrebne, a vo vacsom rozsahu nez je nevyhnutne potrebne! Takze bezna prax personaliek, ktore si buduju a udrzuju databazu uchadzacov, aj s tymi ktory s nou uz nespolupracuju je protizakonna a mali by ju viac kotrolovat a trestat.
  Viac krat sa mi stalo, ze po 4-5 rokoch ma kontaktovala agentura, v ktorej som mal CV ked som si po skole hladal pracu (SW Dev). Samozrejme, ze som agenturam hned po najdeni prace pred piatimi rokmi oznamil, ze som si nasiel pracu (sam) a ziadam o odstranenie vsetkych mojich udajov z ich systemov.
  Na moje pocudovanie a rozhorcenie mi niektore (vacsie) agentury stale pravidelne posielaju ponuky na sukromny email, a na pozicie ktore som si hladal pred piatimi rokmi (to predpokladaju ze som 5r na tej istej pozicii??) alebo dokonca na pozicie mimo kvalifikaciu, dokonca nizsie (napr. Juior Tester pre absolventov). Upozornenia na tento fakt casto ignoruju.

  Preto ak aj SYNERGIE ma podobne praktiky, koleduje si o audit z Uradu na ochranu osobnych udajov!!
  Reakciu mozte pridat ako komentar. Email neposkytujem z vyzsie uvedenych dovodov.

  Prijemny den prajem :)

  • Martina Pfundtnerová Martina Pfundtnerová píše:

   Dobrý deň Michal, ďakujem za Váš komentár k článku. Máte pravdu, nie je úplne v poriadku, ak po 4-5 rokoch od posledného kontaktu s agentúrou dostávate pracovné ponuky. Chápem, že Vašu dôveru voči personálnym agentúram veľmi nezlepšuje ani nerelevantnosť ponúk, s ktorými ste oslovovaný. Našou praxou je, že každý kandidát, ktorý je u nás na osobnom stretnutí, podpisuje súhlas so spracovaním osobných údajov na obdobie 2 rokov.

   Samozrejme, ak nás niekto požiada o odstránenie osobných údajov z databázy, tak to aj urobíme. Z mojej skúsenosti takúto žiadosť dostaneme len veľmi zriedka (približne raz za pol roka).

   Príjemný deň aj Vám.

Pridaj komentár

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE