Ako na pohovore vysvetliť, prečo ste odišli z práce

Marek Gerčák

Marek Gerčák

Vyštudoval som odbor psychológia na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave so zameraním na poradenskú a klinickú psychológiu. V HR pôsobím viac ako 5 rokov a zameriavam sa na obsadzovanie pozícii špecialistov a manažérov v oblasti IT/Telco. Aktuálne pôsobím ako recruiter v jednej z bankových skupín. Pri mojej práci mi pomáhajú nielen poznatky z oblasti poradenstva a diagnostiky, ale aj rozvaha, ktorú ma naučilo štúdium jogy.

2 komentáre

 1. lacike píše:

  V nadpise je ako a v clanku skor, ze preco. Chcelo by to viacej prikladov, mne napadaju rovno tieto:

  Financie:
  – financna motivacia celkovo
  – prilis vela prace nadcas bez ohodnotenia

  Motivacia:
  – nezazivna praca, ktora sa casom takto vyvrbila, nenaplna ma
  – prilis dlho v jednej firme a zamerani, cas na zmenu (co a mi zda mimoriadne dobry argument)

  Kariera:
  – nemoznost postupit dalej
  – dosiahnutie stanovenych cielov, ci uz osobnych alebo firemnych

  No a nehovoriac o tom, ze v IT/Telco je situacia dost casto opacna – kandidat sa pyta, co by ho malo motivovat zmenit pracu, ked ho uz teda personalista kontaktoval.
  Vlastne by nebol fajn aj clanok na temu preco ma vlastne personalista kontaktuje, ked podla mna nie som cielovy profil?

  • Marek Gerčák Marek Gerčák píše:

   Ďakujem za reakciu na článok.
   Príklady dôvodov odchodu, ktoré ste uviedli sme doplnili o ďalšie, ktoré nájdete v blogu s názvom : „Najlepšie odpovede na otázku: „Prečo ste odišli z vašej predchádzajúcej práce?“
   Ohľadom situácie v IT/Telco recruitmente: častokrát sa snažíme kandidátovi ukázať svetlé stránky pozície, ktorú mu ponúkame. Keďže väčšinu IT kandidátov oslovujeme my tak otázka neznie prečo odchádzajú zo svojej práce ale skôr čo by ich motivovalo zmeniť prácu alebo čo ich zaujalo na pozícii, ktorú sme im predstavili? Cenné informácie, získané počas pohovoru, nám osvetľujú čo kandidáta v práci uspokojuje, motivuje, teší prípadne čo je časť práce, ktorú nemá rád. Na základe týchto informácií taktiež volíme pozíciu, ktorá by bola pre neho vhodná.

   Návrh na ďalšiu tému na blog vítame. V budúcnosti sa k tejto téme určite vrátime, aspoň osvetlíme opäť niečo zo zákulisia našej práce recruiterov.

Pridaj komentár

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE