Ako hľadať novú prácu počas zamestnania

Mária Miškeová

Mária Miškeová

Pôsobím ako senior konzultantka v SYNERGIE Slovakia, kde hľadám "poklady", teda kvalitných a skúsených kandidátov pre našich klientov. Každý vie, že práca s ľuďmi je vyčerpávajúca. Mne pomáha dobíjať baterky kreatívna aktivita. Nožničky, pastelky, lepidlo, a k tomu anglický film ako podmaz, aby som nevypadla z cviku.

1 Response

 1. kristian píše:

  Dobrý deň,
  Vy považujete za súladné so zákonníkom práce minimálne v prípade tzv. ,, priepustky“ ( ktorá je narozdiel od sick day upravená v ZP) uvádzať pre zamestnanca vetu typu: ,, Nie každý však má flexi pracovný čas. V takom prípade odporúčam obetovať dovolenku. Vždy je to lepšie riešenie, ako zháňať pečiatku od lekára alebo si dať sick-day, pretože to nemusí vášmu šéfovi zabrániť, aby vás požiadal o účasť na telekonferencii. Veď ste doma, stačí sa len pripojiť.“
  Dovoľujem si vás poopraviť, že ide o platené voľno v zmysle zákonníka ak sa jedná o návštevu zdravotníckeho zariadenia a zamestnávateľ by nemal požadovať od zamestnanca prácu ani teleprácu ak ide o účasť na telekonferencii. Sick day je benefit a podmienky a sposob preplacania ci ucast na telepraci si dohodnu zamestnavatel a zamestnanec to je uz ina pesnicka ale spravidla ak by mal byt sick day v sulade s dobrymi mravmi tak by zamestnanec nemal byt obtazovany ziadostou o telekonferenciu.
  Mnou uvedene tvrdenia nemaju sluzit zamestnancovi na navody aky iny sposob okrem dovolenky moze zvolit na absolvovanie pracovneho pohovoru avsak ako pravnik povazujem za extremne to, ze
  niektori zamestnavatelia v SR nepoznaju vdaka novym elektronickym sposobom komunikacie hranice prace a tak mnohi zamestnanci pracuju aj napriek dovolenke ci platenemu volnu, ktory je zamestnavatel povinny zamestnancovi poskytnut, co je horsie tieto tendencie prebrali aj niektori HR manazeri u ktorych zaostava primarna znalost pracovnopravnych predpisov.
  Vaše články a tipy sa mi páčia, berte to len ako malú výtku, ktorú som si nemohol odpustit.

Pridaj komentár

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE